Ημερίδα Τοπικών θεματικών Πολιτιστικών Δικτύων ΔΔΕ Πειραιά “Τοπική Οικονομία και Πολιτισμός-Τα προκομμένα χέρια μιας άλλης εποχής ” και “Ο δημόσιος χώρος στον Πειραιά και τα νησιά του Αργοσαρωνικού”

polit synantisi skaki 23022024

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά-Τομέας Πολιτιστικών, στα πλαίσια ενημέρωσης και υποστήριξης των Σχολικών Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων και του τοπικού θεματικού δικτύου “Τοπική Οικονομία και Πολιτισμός-Τα προκομμένα χέρια μιας άλλης εποχής ” διοργανώνει δια της Υπευθύνου τομέα Πολιτισμού Ανθής Γουρουντή, κλ. ΠΕ7901, σε συνεργασία με την επιστημονική συνεργάτιδα του Δικτύου Τοπικής Οικονομίας, Σύμβουλο Εκπαίδευσης Καρυωτάκη Μαρία, κλ. ΠΕ 80, επιμορφωτική ημερίδα με θέμα :

"Πειραιάς: Πολιτισμός, Εκπαίδευση, Οικονομία, Ιστορία, Αρχιτεκτονική"

την Τρίτη 16 Απριλίου και ώρα 10.30-14.00 στο Αμφιθέατρο πρώην σχολής ΣΚΥΠ (Λεωφ. Αθηνών-Πειραιώς 95, Πειραιάς 185 41).