Αρχική Σελίδα

Εσπερίδα "Η ώρα του κώδικα"

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής κ. Aναστάσιος Λαδιάς και κ. Ζαχαράκης Ευάγγελος, σε συνεργασία με το το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Πειραιά και το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Δ’ Αθήνας και με την υποστήριξη του Ραλλείου Γυμνασίου Θηλέων Πειραιά, διοργανώνουν ΕπιμορφωτικήΕσπερίδα με θέμα:

Η "ώρα του κώδικα" στα ελληνικά σχολεία

Η εσπερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 22 Νοεμβρίου,  από 16:30 έως 20:00 στο αμφιθέατρο του Ραλλείου Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Θηλέων Πειραιά (Πειραιώς και Επονιτών 21, Πειραιάς) και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Πληροφορικής Δευτεροβάθμιας & Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Σκοπός της εσπερίδας είναι η ενημέρωση των εκπαιδευτικών σχετικά με την αξιοποίηση του κώδικα προγραμματισμού στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Οι συμμετέχοντες οφείλουν να προχωρήσουν σε ηλεκτρονική εγγραφή στην εξής φόρμα:

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΑΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2019