Αρχική Σελίδα Επιμορφώσεις Ημερίδες-Εσπερίδες Διεξαγωγή Εσπερίδας Η "ώρα του κώδικα" στα ελληνικά σχολεία

Διεξαγωγή Εσπερίδας Η "ώρα του κώδικα" στα ελληνικά σχολεία

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διεξαγωγή της Επιμορφωτικής Εσπερίδας με θέμα:

Η "ώρα του κώδικα" στα ελληνικά σχολεία

που διοργανώθηκε από τους Σχολικούς Συμβούλους Πληροφορικής κ. Aναστάσιο Λαδιά και κ. Ζαχαράκη Ευάγγελο, σε συνεργασία με το το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Πειραιά και το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Δ’ Αθήνας και με την υποστήριξη του Ραλλείου Γυμνασίου Θηλέων Πειραιά.

Η εσπερίδα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017 από 16:30 έως 20:00 στο αμφιθέατρο του Ραλλείου Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Θηλέων Πειραιά (Πειραιώς και Επονιτών 21, Πειραιάς) και αφορούσε εκπαιδευτικούς Πληροφορικής Δευτεροβάθμιας & Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σας και τη συνεργασία σας.

ΥΛΙΚΟ ΕΣΠΕΡΙΔΑΣ

Στοχεύοντας στην ανάπτυξη της υπολογιστικής σκέψης,
Αγορίτσα Γόγουλου, Μέλος Ε.ΔΙ.Π. του Ε.Κ.Π.Α.,
Παρουσίαση(pdf)