23η CAMERA ZIZANIO 2023
KAΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

camera zizanio 2022 th

Η Camera Zizanio σας καλεί να στείλετε τις ταινίες που έχετε δημιουργήσει ατομικά ή συλλογικά (κινηματογραφικό εργαστήριο, σχολική ομάδα κτλ) έως 6 Οκτωβρίου 2023.

• Κανονισμοί & αίτηση συμμετοχής: ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.
  • Η πρόσκληση απευθύνεται σε παιδιά και νέους έως 20 ετών που έχουν δημιουργήσει ένα οπτικοακουστικό έργο.
  • Η συνολική διάρκεια δεν πρέπει να ξεπερνά τα 10’ και δεν υπάρχει περιορισμός ως προς την θεματολογία.

Η 23η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας θα πραγματοποιηθεί 2-9 Δεκεμβρίου 2023, στον Πύργο Ηλείας, παράλληλα με το 26o Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους.

Για τη διευκόλυνση των σχολικών ομάδων κινηματογράφου και την ένταξή τους στο υποστηρικτικό θεματικό πολιτιστικό δίκτυο ΔΔΕ Πειραιά "Κινηματογραφική Παιδεία" 2023-2024 σας επισυνάπτουμε και σχέδιο υποβολής προγράμματος Πολιτιστικών Θεμάτων:

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.