27-09-2023: ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Τοπικά Πολιτιστικά Δίκτυα ΔΔΕ Πειραιά

topika diktya 2023 24

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά - Τομέας Πολιτιστικών Θεμάτων διοργανώνει διά της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων κ. Ανθής Γουρουντή κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά τα παρακάτω τοπικά θεματικά δίκτυα πολιτιστικών προγραμμάτων:

«Σχολείο και Παραστατικές Τέχνες»

«Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΧΩΡΟΣ στον ευρύτερο Πειραιά και στα νησιά του Αργοσαρωνικού»

«Σκάκι»

«Τα προκομένα χέρια μιας άλλης εποχής»

«Κινηματογραφική Παιδεία»

«Να σ΄αγναντεύω θάλασσα να μη χορταίνω...»

Στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του, για την τρέχουσα σχολική χρονιά, διοργανώνει, παράλληλα με τα ως άνω Τοπικά σχολικά Δίκτυα και σε συνεργασία με τη ΣΕ Φιλολόγων Δρ Κουμπάρου Χρυσάνθη, εκπαιδευτικό Συμπόσιο «Να σ΄αγναντεύω θάλασσα να μη χορταίνω...» στο οποίο θα συγκεντρωθούν και θα παρουσιαστούν οι εργασίες του δικτύου.

ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ