Επιμορφωτική συνάντηση τοπικού θεματικού πολιτιστικού δικτύου “Σχολείο και Παραστατικές Τέχνες”

tetshs-panagiwths-nekrh-fysh-metaksotypia

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης-Τομέας Πολιτισμού, στα πλάισια την υποστήριξης των Σχολικών Πολιτιστικών Προγραμμάτων διοργανώνει, δια της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων Ανθής Γουρουντή και σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Σαλαμίνας, Επιμορφωτική διαζώσης συνάντηση του τοπικού πολιτιστικού δικτύου “Σχολείο και Παραστατικές Τέχνες” την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024 και από ώρα 9.30 έως 14.00 στην Αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΓΣ Σαλαμίνας (Γ.Παπανδρέου &Ύδρας).

Την ημερίδα θα παρακολουθήσουν οι θεατρικές ομάδες (μαθητές μαθήτριες και υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί) των σχολείων που εκπονούν εγκεκριμένο πολιτιστικό πρόγραμμα στα πλαίσια του Δικτύου «Σχολείο και Παραστατικές Τέχνες».