ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Επισήμως Πρωταθλητές Πειραιά

Την ΠΡΩΤΗ θέση στους σχολικούς αγώνες της Περιφέρειας Πειραιά κατέκτησε η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου.

3gel-koryd-prwt-podosfairou-2024

Την ΠΡΩΤΗ θέση στους σχολικούς αγώνες της Περιφέρειας Πειραιά κατέκτησε η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου, επικρατώντας χθες 29-2-2024 του ΓΕΛ Καλλίπολης στη διαδικασία των πέναλτι με σκορ 4-3. Κανονική διάρκεια του αγώνα 1-1. Το γκολ της κανονικής διάρκειας έβαλε ο Χύκα Δημήτριος, ενώ στα πέναλτι σκόραραν οι: Χύκα Δημήτριος, Σπυρόπουλος Νικόλαος, Νίκου Φώτιος και Γερολυμάτος Ηλίας. Αξίζει να αναφέρουμε την εξαιρετική απόδοση του τερματοφύλακα της ομάδας, Λουρίδα Παύλου, που απέκρουσε ένα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο, και ακόμα δύο κατά τη διαδικασία των πέναλτι.

Η αποστολή της ομάδας: Λουρίδας Παύλος - Αθανάσιος, Χύκα Δημήτριος, Τζαβέλλας Χαράλαμπος, Αναστασόπουλος Παναγιώτης, Τζερεφός Χαράλαμπος, Γερολυμάτος Ηλίας, Σπυρόπουλος Νικόλαος, Νίκου Φώτιος, Ντυρμίσι Βαλεντίνο, Κουτουζίδης Θεόδωρος, Μπουγιουκλάκης Παντελεήμων, Τάτσε Έλντι, Σούλιος Δημήτριος, Χουλιάρας Αναστάσιος, Κρούγιος Ιωάννης, Ηλίας Σπυρίδων, Κουλίζος Παναγιώτης και Αντέμι Τζουλιάνο.

Στον πάγκο και πάλι ο καθηγητής Φυσικής αγωγής, Λάμπρος Μπακόλας και η Διευθύντρια του σχολείου, Μαίρη Πλέσσα, ενθαρρύνοντας τους μαθητές μας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Πολλά συγχαρητήρια παιδιά!