ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ

gel kallip

Πρωταθλητές Πειραιά

Την ΠΡΩΤΗ θέση στους σχολικούς αγώνες της Περιφέρειας Πειραιά κατέκτησε η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών του σχολείου, ενώ η ομάδα ποδοσφαίρου των αγοριών κατατάχθηκε ΔΕΥΤΕΡΗ.

Το ΓΕ.Λ. Καλλίπολης κέρδισε στο νέο κλειστό Ρέντη με 2-0 σετ ( 25-23, 25-14 ) στον τελικό την ομάδα του 2ου ΓΕΛ Σαλαμίνας και κατέκτησε το πρωτάθλημα Πειραιά και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο !

Βράβευση και Τιμητική διάκριση σε 30 μαθητές του σχολείου

Bράβευση και Τιμητική Διάκριση συνολικά 30 μαθητών και μαθητριών Α΄ Λυκείου του ΓΕ.Λ. Καλλίπολης στην 1η φάση του Διεθνούς Διαγωνισμού Γαλλόφωνου Haïku που διοργανώνεται κάθε χρόνο από την Παγκόσμια Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας

Bράβευση και Τιμητική Διάκριση συνολικά 30 μαθητών και μαθητριών Α΄Λυκείου του ΓΕ.Λ. Καλλίπολης στην 1η φάση του Διεθνούς Διαγωνισμού Γαλλόφωνου Haïku που διοργανώνεται κάθε χρόνο από την Παγκόσμια Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας!!