ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ 1ου ΓΕΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ/Pierce 2024 (8-10/3/2024)

Δέκα (10) μαθητές/τριες του σχολείου μας πήραν μέρος στους αγώνες ρητορικής τέχνης/Pierce 2024. Στους αγώνες διττών λόγων έλαβαν μέρος οι: Δημητρακοπούλου Δέσποινα, Κομνηνού Ιωάννα, Κανάκη Κατερίνα, Σουβλάκης Άγγελος, Φιλακούρη Λυδία με μια νίκη και δύο ήττες στους προκριματικούς αγώνες. Στον προτρεπτικό λόγο διακρίθηκε στην 8η θέση η Αλεξάνδρα Χατζηγεωργίου και η Σοφία Χαρτοματσίδου στη 10η θέση. Η Μελίνα Λουκά συμμετείχε αλλά λόγω ασθενείας δεν πήρε μέρος στον προκριματικό της δεύτερης μέρας. Στην εκφραστική ανάγνωση συμμετείχαν η Ειρήνη Κωστή και η Μαρία Σαββίδη. Η κυρία Περδίκη προετοιμάζει με ιδιαίτερο ενθουσιασμό και μεθοδικότητα τους μαθητές για τη συμμετοχή τους στους ρητορικούς αγώνες. Συγχαρητήρια θερμά στους μαθητές/τριες μας και στην καθηγήτρια και καλή συνέχεια σε επόμενες συμμετοχές.

1lyk kerats ritoriki 1                                                               1lyk kerats ritoriki 2