ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ

Στο πλαίσιο της ανάδειξης της πενταμελούς ομάδας που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας τον Φεβρουάριο του 2024 στις Βρυξέλλες, η μαθήτρια του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κερατσινίου-Δραπετσώνας, Ευγενία Περδικομάτη  κατάφερε να  κερδίσει την τρίτη θέση στους τελικούς αγώνες Ρητορικής και να ενταχθεί στην πεντάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Ευρωκοινοβούλιο. Εκεί οι νέοι και οι νέες από σχολεία και Πανεπιστήμια της Ελλάδας θα έχουν την ευκαιρία να συναντηθούν με Ευρωβουλευτές και άλλους εκπροσώπους επίσημων θεσμών και να μοιραστούν σκέψεις και προτάσεις που θα έχουν ετοιμάσει σε συναντήσεις με μαθητές/τριες από τις υπόλοιπες χώρες. Η θεματική του προγράμματος αφορά την κλιματική δικαιοσύνη και τη δημοκρατική συμμετοχή.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑ, ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ!!

diakriseis mathitwn