2o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ:
Εκπαιδευτικοί και μαθητές/μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Κερατσινίου στη Δημοκρατία της Τσεχίας

2gym kerats tsexia

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τέταρτη και τελευταία βραχυπρόθεσμη ανταλλαγή μαθητών/-τριών στο σχολείο Základní škola Aloise Štěpánka, στην πόλη Dolany της Τσεχίας, στο πλαίσιο του έργου Erasmus+ με τίτλο «National languages as the way to know each other».

Το σχολείο εκπροσώπησαν 7 μαθητές/-τριες και τους/τις συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Κωνσταντίνα Γλουστιάνου ΠΕ80, Θεοδώρα Νιώτη ΠΕ86 και Δήμητρα Καλύβα ΠΕ03. Στην κινητικότητα συμμετείχαν ομάδες μαθητών από τα σχολεία “Ics
da Vinci Lorenzini ” (Ιταλία) και Agrupamento de Escolas D. João I. (Πορτογαλία).