ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΕΝΤΑΞΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΖΩΗΣ»

Την Παρασκευή 19-01-2024 και ώρα 12:00 έως 14:00 στο σχολείο μας υλοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση εργασίας με θέμα: «Ζητήματα ενταξιακής εκπαίδευσης και σχολικής ζωής».

Τη συνάντηση οργάνωσε η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Σοφία Κουταλίδη σε συνεργασία με τη Σύμβουλο Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Θεοδώρα (Ντορέττα) Αστέρη. Στη συνάντηση συμμετείχε ο προϊστάμενος του 1ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Πειραιά κ. Νίκος Παπαδόπουλος.

Στην επιμόρφωση παρευρέθηκαν οι Διευθυντές/Διευθύντριες, Υποδιευθυντές/Υποδιευθύντριες, οι εκπαιδευτικοί που έχουν οριστεί ως Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής των σχολικών μονάδων Παιδαγωγικής ευθύνης τής κας Κουταλίδη, καθώς και εκπαιδευτικοί που θέλησαν να επιμορφωθούν.