ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

3o ΓΕΛ Κορυδαλλού5ο ΓΕΛ Κορυδαλλού και 8ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού

ΔΙΑΛΟΓΟΙ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ»: Πρόληψη των Συγκρούσεων και Διαχείριση της Ενδοσχολικής Βίας

3gel 5gel 8gym koryd dialogoi deyteras 120224 img

To 3o ΓΕΛ Κορυδαλλού, το 5ο ΓΕΛ Κορυδαλλού και το 8ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού διοργανώνουν, από κοινού, τη δράση «Διάλογοι της Δευτέρας», στην οποία μία Δευτέρα το μήνα συναντούνται γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί και συζητούν θέματα που απασχολούν όλη τη σχολική κοινότητα. Σε αυτό το πλαίσιο,

τη Δευτέρα 12-2-2024 και ώρα 18.00’ στο χώρο του αμφιθεάτρου του 5ου ΓΕΛ Κορυδαλλού

έχουν προσκαλέσει την Πρόεδρο του Συνδέσμου Γυναικών Ευρώπης, κ. Νίκη Ρουμπάνη, εκπαιδευτικό, ζωγράφο, επιμορφώτρια της Γραμμής SOS - Δίπλα Σου, για να συζητήσουν την πρόληψη των συγκρούσεων και της ενδοσχολικής βίας. Τη δράση θα τιμήσει με την παρουσία της και η Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος σε θέματα προώθησης της Ισότητας των Φύλων, πρόληψης και καταπολέμησης της έμφυλης βίας του Δήμου Κορυδαλλού κ. Ευγενία Μιχαηλίδου-Μπατμάνογλου.

Η ημερίδα απευθύνεται κυρίως σε γονείς και εκπαιδευτικούς αλλά και σε κάθε ενδιαφερόμενο.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ