ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

3o ΓΕΛ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Club Επαγγελματικού Προσανατολισμού για μαθητές Λυκείου

Κάθε Παρασκευή, 14:00’  με 15:30’ , στο χώρο του 3ου ΓΕΛ Κορυδαλλού, θα λειτουργήσει, σε συνεργασία με το ΠΕΣΥΠ της ΑΣΠΑΙΤΕ, Ομάδα Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού για εφήβους. Μέσα από ασκήσεις, δραστηριότητες και συζητήσεις, η ομάδα εκπαιδευόμενων εργασιακών συμβούλων του ΠΕΣΥΠ της ΑΣΠΑΙΤΕ, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κυρία Ουρανία Καλούρη μαζί με τον Κοινωνικό Λειτουργό της ΕΔΥ του σχολείου, κ. Αθανάσιο Παπαστάθη θα υποστηρίξει τους μαθητές του σχολείου στην απόφαση σπουδών και σταδιοδρομίας και θα τους ενισχύσει με τα απαραίτητα εφόδια (δεξιότητες, ενημέρωση κ.α.) Μπορούν να λάβουν μέρος και μαθητές άλλων όμορων ΓΕΛ αλλά και όποιος ενδιαφέρεται. Δήλωση συμμετοχών στη διευθύντρια κ. Μαίρη Πλέσσα. Έναρξη: Παρασκευή 23/02/24, στις 14:00’.

ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ