ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: 02-09-2023

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

Σας ενημερώνουμε ότι έχουν αναρτηθεί Συγκεντρωτικοί Πίνακες με λειτουργικά κενά και πλεονάσματα σχολικών μονάδων Γενικής Παιδείας, ΣΜΕΑΕ, Τμημάτων Ένταξης,
με βάση τα στοιχεία που υποβλήθηκαν από τις σχολικές μονάδες την 01-09-2023.

Όσα κενά είναι με κίτρινο χρώμα τροποποιήθηκαν ύστερα από δήλωση των Διευθυντών των σχολικών μονάδων και έχουν προστεθεί τα κενά των Εσπερινών Σχολικών Μονάδων.

Καλούνται:

1. οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν ρύθμιση λειτουργικής υπεραριθμίας  (υπόλοιπο
    ωραρίου 12 ώρες και πάνω).
2.
οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Πειραιά
3.
οι εκπαιδευτικοί που ήρθαν με μετάταξη στο ΠΥΣΔΕ Πειραιά
4.
οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στο ΠΥΣΔΕ Πειραιά
5.
οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν συμπλήρωση ωραρίου (υπόλοιπο
    ωραρίου 11 ώρες και κάτω)
6.
οι αιτούντες απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ
7.
οι αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ

να υποβάλουν δήλωση προτίμησης τοποθέτησης μέσω της ιστοσελίδας της ΔΙΔΕ Πειραιά

από Παρασκευή 01/09/2023 έως και Δευτέρα 04/09/2023

Παρατηρήσεις:

1. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που συμπληρώνουν την αίτηση μέσω της ιστοσελίδας της ΔΙΔΕ Πειραιά να αναγράφουν στο πεδίο ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ την κατηγορία στην οποία ανήκουν: Λειτουργικά υπεράριθμος, Διάθεση ΠΥΣΔΕ, από Μετάταξη, Νεοδιόριστος, Για συμπλήρωση ωραρίου, Απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ (Α->Α, Α->Β, Α->Γ, Β->Β, Β->Α, Β->Γ, Γ->Α, Γ->Β).

2. Οι αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί από άλλα ΠΥΣΔΕ πρέπει να αποστείλουν τη δήλωση προτίμησής τους μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΥΣΔΕ) ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ