ΗΜΕΡΙΔΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

2 Δεκεμβρίου 2023

Ελληνογαλλική Σχολή Jeanne d’ Arc

hmerida-fysikwn-episthmwn-02122023

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά, κ. Διονύσιος Αναστασόπουλος, σε συνεργασία με τους Συμβούλους Εκπαίδευσης κλ. ΠΕ04 του 6ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής και την Ελληνογαλλική Σχολή Jeanne d’Arc
διοργανώνει ημερίδα με τίτλο:
«Διδακτική στις Φυσικές Επιστήμες, Νέα Προγράμματα Σπουδών – Εφαρμογές Τεχνητής Νοημοσύνης - Workshops»,
το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023,
στο Αμφιθέατρο της Ελληνογαλλικής Σχολής Jeanne d’ Arc (Ελ. Βενιζέλου 12Α, Πειραιάς, τηλ. 2104179161).

Στην Ημερίδα θα συζητηθούν διδακτικές πρακτικές, τα Νέα Προγράμματα Σπουδών ανά ειδικότητα, καθώς και οι εφαρμογές της Τεχνητής Νοημοσύνης στη Διδακτική των Φυσικών Επιστημών.

Δήλωση συμμετοχής στον σύνδεσμο: https://forms.office.com/e/TfSsucRv6A
Στους/στις συμμετέχοντες/ουσες θα δοθεί Βεβαίωση Παρακολούθησης.

Κεντρικοί ομιλητές θα είναι ο Δρ. Κωνσταντίνος Σκορδούλης, Διευθυντής του Εργαστηρίου Διδακτικής & Επιστημολογίας Φυσικών Επιστημών και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας στο Ε.Κ.Π.Α. και ο Δρ. Κρικόρ Μαρουκιάν, με σπουδές από το Henley Business School, University of Reading, UK, και Alumni του ΑΙ Programme του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης, καθώς και Διευθύνων της συμβουλευτικής ομάδας για τη Διαχείριση Υπηρεσιών Πληροφορικής στη Microsoft Ελλάδος, από το 2015.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ • ΑΦΙΣΑ • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ