Μαθητικός Διαγωνισμός για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Εκφοβισμού

6 Μαρτίου 2024

mathitikos diag 06032024

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικών Υπηρεσιών Δήμου Πειραιά, προκηρύσσει μαθητικό διαγωνισμό με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Εκφοβισμού (6 Μαρτίου). Ο εν λόγω διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίων, Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της ευρύτερης περιοχής του Δήμου Πειραιά.

Η διάρκεια του διαγωνισμού είναι από τις 25 Ιανουαρίου 2024 έως τις 23 Φεβρουαρίου 2024.

Τα έργα θα συγκεντρωθούν από αρμόδια στελέχη του Δήμου Πειραιά μετά την τηλεφωνική επικοινωνία - πρόσκληση του Διευθυντή/ντριας ή του Υπεύθυνου/ης εκπαιδευτικού του σχολείου στα τηλέφωνα : +306979450681, 2104178199.

Απαραίτητη προϋπόθεση τα σχολεία, να έχουν δηλώσει συμμετοχή στην ακόλουθη φόρμα :

Η παρουσίαση και η βράβευση των μαθητικών έργων θα πραγματοποιηθεί σε εκδήλωση στο Αμφιθέατρο της Ραλλείου Σχολής Θηλέων Πειραιά στις 6 Μαρτίου 2024 και ώρα 11.00 π.μ. έως 14.00 μ.μ. Συγκεκριμένα θα βραβευθούν τα τρία (3) καλύτερα έργα των Γυμνασίων, τα τρία (3) των ΓΕ.Λ. και τα τρία (3) των ΕΠΑ.Λ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ • ΑΦΙΣΑ