ΨΗΦΙΑΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ UNESCO

diad-seminario-160124

Στο σύνδεσμο http://tinyurl.com/4tmvuc9s βρίσκονται αναρτημένες εκδόσεις της UNESCO στην Αγγλική για τις 3 εκπαιδευτικές προτεραιότητες του Δικτύου Συνδεδεμένων Σχολείων της UNESCO (ASPnet):

• Εκπαίδευση για την Αειφόρο Ανάπτυξη (Education for Sustainable Development/ ESD)
• Εκπαίδευση για την Ιδιότητα του Παγκόσμιου Πολίτη (Global Citizenship Education/ GCED)
• Διαπολιτισμική Μάθηση & Πολιτιστική Κληρονομιά

Η βιβλιοθήκη θα εμπλουτίζεται σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Αικατερίνη Χριστοδούλου, εκπαιδευτικό-σύνδεσμο/ Focal Point της ΔΔΕ Πειραιά με τον Εθνικό Συντονισμό του Δικτύου Συνδεδεμένων Σχολείων της UNESCO ASPnet, στο Γραφείο Ευρωπαϊκών & Διεθνών Προγραμμάτων της ΔΔΕ Πειραιά στο τηλέφωνο 210 4823409 (Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 8.00-14.00) ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (υπόψη κας Χριστοδούλου).