Την Παρασκευή 30/09/2022 ο Δ/ντής Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Πειραιά επισκέφθηκε τις εξής σχολικές μονάδες:

1) Ημερήσιο Γυμνάσιο Πόρου και
2) Ημερήσιο ΓΕΛ Πόρου,

προκειμένου να ενημερωθεί για τρέχοντα ζητήματα και να συζητήσει με τα μέλη των σχολικών κοινοτήτων θέματα που αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία των σχολείων.

Συνεργάστηκε με τους Διευθυντές του Γυμνασίου, κ. Ιουλιανή Βρούτση και του Λυκείου, κ. Κούνιο Γεώργιο, καθώς και με τους Συλλόγους Διδασκόντων.

Επίσης, συναντήθηκε με τον Δήμαρχο του Πόρου κ. Δημητριάδη Ιωάννη και τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Λίτσα Χρήστο, θεμελιώνοντας μία αγαστή συνεργασία του Δήμου με τις σχολικές μονάδες του νησιού και τη Δ.Δ.Ε. Πειραιά.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.