Συνάντηση με εκπροσώπους του Καλλιτεχνικού Σχολείου

Τη Δευτέρα, 31 Οκτώβρη 2022, στο γραφείο του Δ/ντή Δ.Ε. Πειραιά, κ. Διονύσιου Αναστασόπουλου, πραγματοποιήθηκε συνάντηση με τη Διευθύντρια του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κερατσινίου - Δραπετσώνας, κ. Π. Σταθοπούλου και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, κ. Κ. Ευαγγελινό (Πρόεδρο), κ. Γκόγκο (Αντιπρόεδρο) και κ. Α. Μπενέτο (Γεν. Γραμματέα). Στα πλαίσια της συνάντησης προγραμματίστηκε η διοργάνωση του 2ου Συμποσίου Επιστήμης και Τέχνης, το οποίο θα διεξαχθεί το πρώτο εικοσαήμερο του Δεκεμβρίου 2022 στο αμφιθέατρο του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κερατσινίου - Δραπετσώνας, με τη συνεργασία της Δ.Δ.Ε. Πειραιά, του Ε.Κ.Π.Α., του ΠΑ.Δ.Α. και του 6ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής.

Η συνεργασία ήταν εποικοδομητική και αναδεικνύει την ψηφίδα του Καλλιτεχνικού Σχολείου στο πολύχρωμο ψηφιδωτό των σχολείων της Δ.Δ.Ε. Πειραιά.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.