Εκπαίδευση για την ένταξη

Καλούνται

οι Οργανωτικοί Συντονιστές/-στριες των ΠΕΚΕΣ
οι Αναπληρωτές/τριες τους
οι Συντονιστές/τριες Εκπαιδευτικού Έργου (ΣΕΕ) Ειδικής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης
οι Συντονιστές/τριες Εκπαιδευτικού Έργου (ΣΕΕ) Εκπαίδευσης για την Αειφορία
οι Συντονιστές/τριες Εκπαίδευσης Προσφύγων (Σ.Ε.Π.) όλης της χώρας
τα στελέχη της εκπαίδευσης και οι εκπαιδευτικοί των δημοσίων σχολείων όλων των βαθμίδων,
όλων των σχολείων της χώρας, που φιλοξενούν μαθητές με μεταναστευτικό/προσφυγικό υπόβαθρο

για τη δωρεάν και εθελοντική συμμετοχή τους στο πρόγραμμα «Εκπαίδευση για την Ένταξη» υποστήριξης εκπαιδευτικών όλων των βαθμίδων και στελεχών της εκπαίδευσης όσων αφορά στην εκπαίδευση μαθητών με προσφυγικό / μεταναστευτικό υπόβαθρο, που υλοποιείται από ένα σχήμα συνεργασίας των Πανεπιστημίων Αθήνας (ΕΚΠΑ), Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ), και Θεσσαλίας και του Γραφείου της UNICEF στην Ελλάδα, με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και υπό την εποπτεία του ΙΕΠ.