Βιωματικό σεμινάριο εξ αποστάσεως
«Δημιουργία εκπαιδευτικού επιτραπέζιου παιχνιδιού»

edu board game img

Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2022, και ώρες 18:30-20:00

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά (δια της υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων), σε συνεργασία με Διευθύνσεις Π.Ε. και Δ.Ε. της Αττικής και το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης συνδιοργανώνουν βιωματικό σεμινάριο εξ αποστάσεως με θέμα «Δημιουργία εκπαιδευτικού επιτραπέζιου παιχνιδιού», την Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2022, και ώρες 18:30-20:00.

Το διαδραστικό σεμινάριο δημιουργίας εκπαιδευτικού επιτραπέζιου παιχνιδιού στοχεύει στην εξοικείωση των εκπαιδευτικών όλων των βαθμίδων με την ιδέα της ένταξης της παιχνιδοκεντρικής μάθησης στα πολιτιστικά προγράμματα και γενικότερα στη σχολική τάξη.