ΗΜΕΡΙΔΑ
«Η ΤΕΧΝΗ & Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ»

dntis kallitexniko img1 th  dntis kallitexniko img1 th

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε η ημερίδα με τίτλο: «Η Τέχνη και η Επιστήμη στην Εκπαίδευση – η περίπτωση των καλλιτεχνικών σχολείων», την οποία διοργάνωσε η Δ.Δ.Ε. Πειραιά, σε συνεργασία με το Διιδρυματικό Π.Μ.Σ. «Ρητορική, Επιστήμες του Ανθρώπου και Εκπαίδευση» του Ε.Κ.Π.Α. και του Παν/μίου Δυτ. Μακεδονίας, τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022 στο Καλλιτεχνικό σχολείο Κερατσινίου – Δραπετσώνας. Στη διοργάνωση, μεταξύ άλλων, απηύθυναν χαιρετισμό ο Γενικός Γραμματέας Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Αλέξανδρος Κόπτσης, ο Δήμαρχος Κερατσινίου – Δραπετσώνας, κ. Χρήστος Βρεττάκος, η Αντιπρόεδρος της Επιτροπής Ευρωπαϊκών Υποθέσεων της Βουλής των Ελλήνων και Βουλευτής Β' Πειραιά, κ. Νίνα Κασιμάτη, και o Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά, κ. Διονύσιος Αναστασόπουλος.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ): ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ: ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ ΕΔΩ