Την Παρασκευή 23/12/2022, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, κ. Αναστασόπουλος Διονύσιος, παρευρέθηκε στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Ραλλείου Γενικού Λυκείου θηλέων Πειραιά, όπου, παρουσία του Υφυπουργού Ναυτιλίας & Νησιωτικής Πολιτικής κ. Κώστα Κατσαφάδου, της Διεύθυνσης του σχολείου, των εκπαιδευτικών και των μαθητριών, αποχαιρέτησε τη χρονιά που φεύγει με μουσική και τραγούδια.

Μαθήτριες όλων των τάξεων τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια από διάφορες περιοχές της Ελλάδας στο φουαγιέ του σχολείου, δημιουργώντας ένα εορταστικό κλίμα γεμάτο από τη ζωντάνια, το κέφι και το ταλέντο τους.

Θερμές ευχαριστίες αξίζουν στην εκπαιδευτική κοινότητα του Ραλλείου ΓΕΛ Πειραιά και ιδιαιτέρως στη Δ/ντρια κα Βλαχάκου Κ. και τους υποδιευθυντές κ.κ. Ζουμπλιό Π. και Χαλικιά Δ.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.