dialexeis gia istoria iwnideios img

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Αποφοίτων της Ιωνιδείου Σχολής, διοργανώνει σειρά Διαλέξεων για την Ιστορία από τις 6/3/2023 ως και τις 27/3/2023. Οι διαλέξεις θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα στις 17:00, στο Αμφιθέατρο της Ιωνιδείου Σχολής (Σωτήρος Διός 17, Πειραιάς), και απευθύνονται στους συναδέλφους που διδάσκουν Ιστορία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Σε αυτές θα παρουσιαστούν εισηγήσεις από Πανεπιστημιακούς Καθηγητές πάνω σε ιστορικές περιόδους και αντικείμενα, όπως η Τουρκοκρατία, η Ευρωπαϊκή Ιστορία, η σχέση Ιστορίας και Λαογραφίας, η Μικρασιατική Εκστρατεία και Καταστροφή, και ακολούθως θα διεξάγονται σχετικές συζητήσεις.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)ΑΦΙΣΑ