ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΩΝΙΔΕΙΟΥ ΣΧΟΛΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
4οι ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ 2023

5gym nikaia dromoimetagymansio img

Η Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση (www.rhetoricedu.com) συνδιοργανώνει με το Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά και με την υποστήριξη της ΔΔΕ Πειραιά, του ΠΜΣ «Ρητορική, Επιστήμες του Ανθρώπου και Εκπαίδευση» και του Ευρωπαϊκού προγράμματος YouLEAD, τους 4ους Διασχολικούς Αγώνες Δημιουργικού Λόγου το Σάββατο 1η Απριλίου 2023 και ώρα 9.00-17.30.

Η συνάντηση απευθύνεται σε μαθητές/-τριες Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου και θα περιλαμβάνει τα ατομικά αγωνίσματα της Εκφραστικής Ανάγνωσης και του Αυθόρμητου Λόγου και δύο ομαδικά, σχεδιασμένα από την Ένωση Ρητορικής: την Ομαδική Συζήτηση και τον ομαδικό Αγώνα Αυτοσχεδιασμού.

Σάββατο 1η Απριλίου 2023 και ώρα 9.00-17.30.

ΑΦΙΣΑ