4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

dist 4gym kerats img

Το 4ο Γυμνάσιο Κερατσινίου συμμετέχει φέτος για δεύτερη φορά στον Μαθητικό Διαγωνισμό του European School Radio «Καν΄ το ν’ ακουστεί 2023» με τίτλο «Η νέα γενιά για την Ειρήνη – Youth for peace».

Για τη συμμετοχή αυτή ο μαθητής της Β' τάξης Αναστάσης Ζύμαρης συνέθεσε το τραγούδι «Να ʾταν ειρήνη» πάνω σε δικούς του στίχους και το τραγούδησε μαζί με τη μαθήτρια της Γ' τάξης Σοφία Κατσαμάκη. Για τη συμμετοχή στον διαγωνισμό αυτό εργάστηκαν ακόμη μαθητές και μαθήτριές, που έφτιαξαν ζωγραφιές με θέμα την ειρήνη για τις αφίσες και για το βίντεο του τραγουδιού.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ