4οι Διασχολικοί Αγώνες Δημιουργικού Λόγου

4diasxolikoi agwnes dhmiourgikou logou img

1η Απριλίου 2023
Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά
(και διαδικτυακά μέσω WEBEX για σχολεία εκτός Αθηνών)

Η Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση (www.rhetoricedu.com) συνδιοργανώνει με το Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά και με την υποστήριξη της Δ.Δ.Ε. Πειραιά, του ΠΜΣ «Ρητορική, Επιστήμες του Ανθρώπου και Εκπαίδευση» και του ευρωπαϊκού προγράμματος YouLEAD, τους 4ους Διασχολικούς Αγώνες Δημιουργικού Λόγου το Σάββατο 1η Απριλίου 2023 και ώρα 9.00-17.30.

Η συνάντηση απευθύνεται σε μαθητές/-τριες Γυμνασίου και Α' Λυκείου και θα περιλαμβάνει τα ατομικά αγωνίσματα της Εκφραστικής Ανάγνωσης και του Αυθόρμητου Λόγου και δύο ομαδικά, σχεδιασμένα από την Ένωση Ρητορικής: την Ομαδική Συζήτηση και τον ομαδικό Αγώνα Αυτοσχεδιασμού.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ