Τελικός πίνακας επιλογής Διευθυντών/ντριών ΠΡΟΤΥΠΩΝ και ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Π.Δ.Ε. Αττικής

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Οι δηλώσεις προτίμησης για τα Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. επιλογής τους γίνονται ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας αιτήσεων αποκλειστικά
στις 10-11 Απριλίου 2023 (από ώρα 00:01 Μ. Δευτέρα έως Μ. Τρίτη ώρα 23:59).

Σε περίπτωση μη δήλωσης προτίμησης, ο/η υποψήφιος/α διαγράφεται από τον πίνακα.

Δήλωση προτίμησης μπορούν να υποβάλουν, εφόσον το επιθυμούν, και υποψήφιοι που εντάσσονται στον τελικό πίνακα επιλογής και έχουν οριστεί Σύμβουλοι Εκπαίδευσης, παρά την τοποθέτηση τους σε θέση Συμβούλου. Με την έκδοση απόφασης τοποθέτησής τους ως Διευθυντές σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ., αυτοδίκαια παραιτούνται από τη θέση του Συμβούλου Εκπαίδευσης σύμφωνα με την παρ. 1 του αρθ.42 του ν.4823/2021.

Σύμφωνα με την παρ.2 του αρθ.42 του ν. 4823/2021 με την έκδοση απόφασης τοποθέτησής υποψήφιου/ας σε θέση Διευθυντή στο Π.Σ και ΠΕΙ.Σ. επιλογής τους, διαγράφονται από τον πίνακα επιλογής των υπόλοιπων σχολείων και θεωρείται ότι έχουν αυτοδικαίως παραιτηθεί από άλλη θέση στελέχους της εκπαίδευσης που κατέχουν.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΕΠΠΣ ΑΤΤΙΚΗΣ