ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ

Εκδήλωση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής
«Ημέρα της Ευρώπης 2023 – Έναρξη του Ευρωπαϊκού Έτους Δεξιοτήτων: Δεξιότητες για εσένα»

gel ampelak euday2023 img

Το Γενικό Λύκειο Αμπελακίων, ως συνέχεια της συμμετοχής του στο πρόγραμμα «Σχολείο - Πρεσβευτής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (EPAS)» την προηγούμενη σχολική χρονιά, ανταποκρίθηκε με επιτυχία φέτος στην πρόσκληση συμμετοχής στην εκδήλωση που διοργάνωσε η Αντιπροσωπεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, στο Ωδείο Αθηνών, την «Ημέρα της Ευρώπης» που είναι η 9η Μαϊου. Ο τίτλος της εκδήλωσης ήταν: «Ημέρα της Ευρώπης 2023 – Έναρξη του Ευρωπαϊκού Έτους Δεξιοτήτων: Δεξιότητες για εσένα».

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ