1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

1lyk kerats football girls 23 03

Σημαντική διάκριση για το 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου! Η Ομάδα Ποδοσφαίρου των Μαθητριών του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου κατετάγη στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα! Συγκεκριμένα στο final 4, που διεξήχθη στο γήπεδο Δ.Α.Κ.Κορυδαλλού, το 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου κατέλαβε την 2η θέση, αφού ηττήθηκε στον τελικό από την ομάδα του Ιδιωτικού ΓΕΛ "Αριστοτελείου" Θεσσαλονίκης. Την 3η θέση κατέλαβε το Ιδιωτικό ΓΕΛ "Αυτενεργώ" Άργους και την 4η θέση το ΓΕΛ Αφάντου Ρόδου.

Την ομάδα προετοίμασε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ.Σίγγελ, ενώ βοήθησε ο κ. Καλύκας, ως εκπρόσωπος του γραφείου Φυσικής Αγωγής του Πειραιά. Η απονομή των κυπέλλων και των μεταλλίων στις νικήτριες ομάδες έγινε από εκπροσώπους της δημοτικής αρχής, ενώ την πετυχημένη διοργάνωση των αγώνων είχε αναλάβει το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Πειραιά!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE MORE