ΔΩΡΕΑ 60 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

Τη Δευτέρα 15.05.2023 πραγματοποιήθηκε ειδική εκδήλωση στην Ιωνίδειο για την αποδοχή δωρεάς 60 Ηλεκτρονικών Υπολογιστών τελευταίας τεχνολογίας σε σχολεία του Δήμου Πειραιά, η οποία προήλθε από κινητοποίηση της Υφυπουργού Δόμνας Μιχαηλίδου με σκοπό την ενίσχυση της μαθησιακής διαδικασίας και την αναβάθμιση του μαθησιακού περιβάλλοντος ώστε να έχουν ακόμα καλύτερες συνθήκες οι μαθητές των σχολείων του Πειραιά.

Την εκδήλωση παρακολούθησε η Υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων κ. Δόμνα Μιχαηλίδου, ο Δήμαρχος Πειραιά κ. Μώραλης Γιάννης, ο Δ/ντής της Δ.Ε. Πειραιά κ. Αναστασόπουλος Διονύσιος, η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δ.Ε. του Δήμου Πειραιά κ. Αρβανίτου Δέσποινα, εκπρόσωποι του Δήμου Πειραιά, εκπρόσωποι των δωρητών, καθώς και εκπαιδευτικοί, μαθητές και μέλη των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων.

Η προσφορά και το παράδειγμα της κ. Δόμνας Μιχαηλίδου είναι άξια μίμησης.

Ο Διευθυντής Δ.Ε. Πειραιά
Διονύσιος Αναστασόπουλος Δρ.