3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

• Συμμετείχαμε στη 2η μαθητική γιορτή του Δήμου Πειραιά στην αίθουσα "Κωσταράκος" με τη χορευτική ομάδα και υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Γιώτα Γιάννη και λάβαμε έπαινο.
  • Το Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας του σχολείου μας παρουσίασε την εργασία του με θέμα "Διαφυλικές σχέσεις" στην αίθουσα της Δημοτικής Πινακοθήκης του Πειραιά και έλαβε έπαινο με υπεύθυνο τον κ. Γιώτα Γιάννη. Διοργανώθηκε ημερίδα στο σχολείο μας με αφορμή το ως άνω πρόγραμμα από υπευθύνους του Υπ.Υγείας με θέμα "Πρόληψη από τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα" στο σχολείο μας.
  • Συμμετοχή με πολύ καλές επιδόσεις στους μαθητικούς αγώνες καλαθοσφαίρισης αγοριών και πετοσφαίρισης κοριτσιών.