2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

• Οι μαθητές του σχολείου μας Δράγαζης ΝικόλαοςΣούγγαρη ΣτέλλαΚρητίδης Ευστάθιος και Λατσούδης Αναστάσιος συμμετείχαν στον «Πειραματικό Διαγωνισμό στις Φυσικές Επιστήμες», για μαθητές Γυμνασίων, που διοργάνωσε το ΕΚΦΕ Καλλίπολης και έλαβαν τη 2η θέση.
  • Οι μαθήτριες της Γ Γυμνασίου Στέλλα Σούγγαρη και Λίνα Παπαεμμανουήλ έλαβαν βραβείο για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό Cassini 2013 της NASA.
  • Οι μαθητές του Α1 Άννα Καλλινίκου, Βαγγέλης Βελιβασάκης, Κυριάκος Βαρβαρέσος, του Α2 Μαρία Μάρθα Μάσια, Αρετή Τσουχνικά, Κωνσταντίνος Νέστορας, Μανώλης Χαμουρατίδης, Φώτης Ρουμελιώτης και της Γ Γυμνασίου Στέλλα Σούγγαρη, Λίνα Παπαεμμανουήλ, Λίτσα Τσουχνικά, Εύη Φιλιππαίου και Μπάμπης Μαυρωνάς έλαβαν τιμητικό έπαινο για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό SCHOOL LAB 3.
  • Oι μαθητές Άννα Καλλινίκου του Α1 και Φώτης Ρουμελιώτης του Α2 βρίσκονται ανάμεσα στους πρωτεύσαντες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2014.