1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ

• Ο μαθητής της Α' λυκείου Αντωνόπουλος Χρήστος στο Διασχολικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης πήρε την 1η θέση στο διπλό και τη 2η θέση στο απλό. Στο πανελλαδικό πρωτάθλημα Ε1 πήρε την 1η θέση σε απλό και διπλό. Επίσης κατέχει την 30η θέση στην παγκόσμια κατάταξη.
  • Η μαθήτρια της Α' λυκείου Καραγιάννη Σοφία πήρε την 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα tae kwon do στην κατηγορία παίδων - κορασίδων και την 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Κύπελλο Ελλάδος στην κατηγορία εφήβων. Συμμετείχε επίσης στη διεθνή συνάντηση tae kwon do που έγινε στην Κω.
  • Ομάδα μαθητών του σχολείου μας πήρε μέρος στους αγώνες EUSO 2014 που διοργάνωσε το Ε.κ.Φ.Ε. Νίκαιας και έλαβε την 4η θέση.
  • Η σχολική ομάδα μπάσκετ πήρε μέρος στο διασχολικό πρωτάθλημα Πειραιά και έφτασε ως τα ημιτελικά.
  • Η ομάδα σκακιού του σχολείου μας πήρε μέρος στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Αγώνων Σκακιού που διοργανώνει η Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία.
  • Η μαθήτρια της Β' τάξης Καστρή Κωνσταντίνα θα συμμετάσχει στις εργασίες της Βουλής των Εφήβων.