Το 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ κατά τη σχολική χρονιά 2013-14 έλαβε τις παρακάτω διακρίσεις:

• Πρώτη θέση (ομαδικό) στο Σκάκι στο διασχολικο πρωτάθλημα Γυμνασίων του Δήμου Κορυδαλλού.
  • Η μαθήτρια μας Παπαδοπούλου Άννα κατέλαβε την τρίτη θέση στο Σκάκι στα κορίτσια της Β Γυμνασίου στο περιφερικό πρωτάθλημα Πειραιά.
  • Πρώτη θέση στο Βόλεϊ κοριτσιών στο διασχολικο πρωτάθλημα Γυμνασίων του Δήμου Κορυδαλλού.
  • Δεύτερη θέση στο Ποδόσφαιρο αγοριών στο διασχολικο πρωτάθλημα Γυμνασίων του Δήμου Κορυδαλλού.
  • Πρώτη θέση στο Διαγωνισμό Πειραμάτων Γυμνασίων του ΕΚΦΕ Πειραιά –Νίκαιας (Κορυδαλλού -Νίκαιας- Ρέντη)