Το ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΡΟΥ φέτος συμμετείχε, στα πλαίσια ενός πολιτιστικού προγράμματος, στο 6ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορωδιών στην Καρδίτσα.

Η παρουσίαση του προγράμματος των μαθητών της χορωδίας και της ορχήστρας ήταν εξαιρετική με αποτέλεσμα να κερδίσουμε μια θέση ανάμεσα στις τρεις καλύτερες χορωδίες για τον 9ο Διεθνή Διαγωνισμό για Νέους Μουσικούς στη Νάπολη της Ιταλίας.

Επίσης, πολύ σημαντικό ήταν ότι κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας ανέπτυξαν πνεύμα συνεργασίας και αλληλεγγύης για να επιτευχθεί ο κοινός μας στόχος, ενώ στη συνέχεια ακολούθησαν κι άλλες εκδηλώσεις και παρουσιάσεις με τη συμμετοχή μαθητών, γονέων και εκπροσώπων της τοπικής κοινωνίας.