• 1η θέση στον Πανελλήνιο Σχολικό Αγώνα Σκακιού η μαθήτρια του Β2 Λεμονή Μαρία Ιωάννα.
  • 2η θέση στους αγώνες στίβου 200μ. τρέξιμο, που διοργάνωσε η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Πειραιά στον Αγ. Κοσμά, η μαθήτρια του Β2 Ρασούλη Αναστασία.
  • Συμμετοχή στο διαγωνισμό Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών Γ΄ Γυμνασίου στο ΕΚΦΕ Νίκαιας και έλαβε την 1η θέση στη Φυσική.
  • Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «Μελοποιημένος Καμπανέλλης» παρουσιάστηκε σε 1η πανελλήνια θεατρική απόδοση το ανέκδοτο έργο «ΓΡΑΦΕΙΟ ΛΟΓΟΚΤΙΣΙΑΣ», του Ι. Καμπανέλλη. Ιδιαίτερη αναφορά υπάρχει σε δημοσίευμα της εφημερίδας ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ στις 16-11-2013.
  • Σεπτέμβριος 2013: απόκτηση Εθνικής Ετικέτας Ποιότητας eTwinning για το έργο "Europäischer Kalender der Jugendlichen" στα πλαίσια του μαθήματος των Γερμανικών.
  • Πρόκριση στην τελική φάση του μαθητικού διαγωνισμού «18ος ΛΥΣΙΑΣ 2014».