1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

1gelkerats

Η μικρού μήκους ταινία μας «ΘΑ ΔΟΥΜΕ» - δημιουργία της κινηματογραφικής ομάδας του Σχολείου μας στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος Κινηματογραφική Λέσχη συμμετείχε και διακρίθηκε με το 3ο βραβείο στη 14η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – CAMERA ZIZANIO η οποία πραγματοποιήθηκε παράλληλα με το 17ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους.

Στο ελληνικό τμήμα της διοργάνωσης υποβλήθηκαν 221 ταινίες από 184 σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
Η μικρού μήκους ταινία μας συμμετείχε στο ελληνικό τμήμα στην κατηγορία Β 13-16 ετών.