8ο ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΦΗΒΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

efiv-iatrΣας ενημερώνουμε για τη διεξαγωγή του «8ου Εντατικού Σεμιναρίου στην Εφηβική Ιατρική-State of The Art Adolescent Medicine Course», το οποίο θα πραγματοποιηθεί 13-14 Μαρτίου 2015, στην Αθήνα, στην Ελληνοαμερικανική Ένωση. Μασσαλίας 22, Αθήνα

Το Σεμινάριο διοργανώνεται από την Μονάδα Εφηβικής Υγείας (Μ.Ε.Υ.) της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, Νοσοκομείο Παίδων «Π. & A. Κυριακού», πτέρυγα «Ελένη Δαλακούρα» σε συνεργασία με το Σωματείο ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΥΓΕΙΑ και την Ελληνική Εταιρία Εφηβικής Ιατρικής (Ε.Ε.Ε.Ι.)
Στο σεμινάριο μπορεί να συμμετάσχει ένας εκπαιδευτικός από κάθε σχολική μονάδα εφόσον δεν δημιουργείται πρόβλημα στην ομαλή λειτουργία του σχολείου και μετά από συνεννόηση με τον Διευθυντή του σχολείου.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.