ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΡΙΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ
2η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Όσοι εκπαιδευτικοί είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Πειραιά, να κάνουν ανάληψη 30-6-2015 στο σχολείο της μισθολογικής τους τοποθέτησης.

2. Οι μετατιθέμενοι εκπαιδευτικοί οφείλουν να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά στην οποία ανήκει η περιοχή μετάθεσής προκειμένου να πληροφορηθούν τα κενά στις σχολικές μονάδες και την προθεσμία υποβολής δήλωσης τοποθέτησης σε αυτές. Η ανάληψη της υπηρεσίας τους γίνεται δεκτή με αποστολή υπεύθυνης δήλωσης μέσω τηλεομοιοτυπίας η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά. (φαξ: 2104179780, 2104133054), η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά ( ΔΔΕ Πειραιά, Ελ. Βενιζέλου 35, Πειραιάς) (Για να δείτε την ανακοίνωση του Υπουργείου κάντε κλικ εδώ-το επισυναπτομενο)

3. Για όσους είναι στη Διάθεση του ΠΥΣΔΕ και ανήκουν Β' Πειραιά, η ανάληψη υπηρεσίας τους με τη λήξη του διδακτικού έτους 2014-2015 θα γίνεται δεκτή με αποστολή υπεύθυνης δήλωσης μέσω τηλεμοιοτυπίας στη ΔΔΕ Πειραιά (φαξ: 2104179780, 2104133054), η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποσταλεί και ταχυδρομικά ( ΔΔΕ Πειραιά, Ελ. Βενιζέλου 35, Πειραιάς). Θα πρέπει, όμως, να επικοινωνήσουν με τα σχολεία μισθολογικής τους τοποθέτησης προκειμένου να συνεννοηθούν για τη θερινή εφημερία.

ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.