06-07-2015: ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΦΘΙΝΟΥΣΑΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΟΡΙΩΝ
06-07-2015 (Β): ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΙΝΑΚΑ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ (*)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ Ή ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΤΕΘΕΝΤΕΣ
ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3/7/2015 ΕΩΣ & ΤΕΤΑΡΤΗ 8/7/2015
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ στην ηλ.διεύθυνση www.pysdepeiraia.gr

1

Α) ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΝΑ ΚΛΑΔΟ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΥΧΟΝ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ Ή ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΗ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ.

ΕΚΠ/ΚΟΙ ΠΟΥ ΙΣΟΒΑΘΜΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΜΟΡΙΑ (Συνολική Υπηρεσία – Οικογενειακά – Δυσμενείς Συνθήκες) ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ με τα επόμενα κριτήρια, (ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟ Π.Δ. 50/96 & 100/97 ΑΡΘ.16§12):
1) ΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΜΟΡΙΑ
2) ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ
3) ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΔΥΣΜΕΝΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ
4) ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΤΟ Φ.Ε.Κ. ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Β) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΗΡΘΑΝ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΡΙΑ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ Η' (ΚΑΙ) ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ, ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΟ.

2

• ΟΣΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΠΑΡΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΗ ΝΕΑ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 1/9/2015. ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η ΘΕΡΙΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ή ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΕΧΟΝ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15.

• ΟΣΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ (ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ) ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ.

• ΟΣΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΝ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

3

Οι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ και έχουν κάνει αίτηση για οριστική τοποθέτηση, καλούνται να επιλέξουν σχολεία στα οποία λειτουργούν τομείς της ειδικότητάς τους, όπως αυτοί συστάθηκαν με την Πρ.13/25-06-15 του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά.
Ειδικά και ΜΟΝΟ οι συγκεκριμένοι εκπαιδευτικοί, θα αποστείλουν την αίτησή τους είτε με fax (210 4124149), είτε με mail στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και απαραίτητη τηλεφωνική επιβεβαίωση (210 4123671 και 210 4115725).

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Α' ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Β' ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Α' ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Β' ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ (ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ, ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ, ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ) ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΗ ΦΘΙΝΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ ΜΟΡΙΩΝ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.(**)

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ) ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΙΝΑΚΑ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ (*)

Σας ενημερώνουμε ότι στον Πίνακα οργανικών κενών,

στο 2ο ΓΣ ΠΕΙΡΑΙΑ δεν υφίσταται οργανικό κενό στον κλάδο ΠΕ19-20,
στο ΓΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ υφίσταται οργανικό κενό (-33Δ/12 ώρες) στον κλάδο ΠΕ02,
στο 2ο ΓΕΛ ΠΕΙΡΑΙΑ υφίσταται οργανικό κενό (-15 ώρες) στον κλάδο ΠΕ10,
στο 6ο ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ δεν υφίσταται οργανικό κενό στον κλάδο ΠΕ03,
στο ΕΣΠ ΓΕΛ ΝΙΚΑΙΑΣ δεν υφίσταται οργανικό κενό στον κλάδο ΠΕ04.01,
στο 1ο ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ δεν υφίσταται οργανικό κενό στην ομαδοποιημένη ειδικότητα των μηχανολόγων.

Εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να αλλάξουν τις επιλογές τους και εφόσον εμπλέκονται με τις παραπάνω αλλαγές και έχουν οριστικοποιήσει τη δήλωσή τους, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την γραμματεία του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. στα τηλ. 2104115725 και 2104123671.

(**) ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΕΙΡΑ: ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ-ΒΕΛΛΗΣ, ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ Α' ΠΕΙΡΑΙΑ