ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ - ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ - ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

Σας πληροφορούμε ότι την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 12.30 στο χώρο του ισόγειου Φουαγιέ Δημοτικού θεάτρου Πειραιά, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση δια των αντίστοιχων υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής υγείας – Αγωγής καταναλωτή ΔΔΕ Πειραιά με τους Διευθυντές σχολικών μονάδων ΔΔΕ Πειραιά.

Στην εκδήλωση:

• Θα παρουσιαστεί ο προγραμματισμός δράσεων των Τομέων Πολιτιστικών Θεμάτων- Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Πειραιά κατά το τρέχον σχολικό έτος.

• Θα γίνει ενημέρωση σχετικά με τα εκπαιδευτικά προγράμματα τα οποία πραγματοποιούνται από ιδρύματα και συνεργαζόμενους φορείς με την ΔΔΕ Πειραιά.