Ημερίδα για τους σχολικούς κήπους των σχολείων
Νίκαιας - Αγ. Ιωάννη Ρέντη

Η Διεύθυνση Β/θμιας Εκπ/σης Πειραιά (δια της Υπευθύνου ΠΕ), το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δραπετσώνας και Τροιζήνας – Μεθάνων, ο Δήμος Νίκαιας - Αγ. Ι. Ρέντη και η Διεύθυνση Α/θμιας Εκπ/σης Πειραιά (δια του Υπευθύνου ΠΕ) διοργανώνουν ημερίδα με θέμα:«Σχολικοί κήποι στα σχολεία του δήμου Νίκαιας – Αγ. Ιωάννη Ρέντη» στις 30 Οκτωβρίου 2015 στο 3ο ΓΕΛ Νίκαιας (Ακροπόλεως 53, Νίκαια).

garden2Η ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και των δύο βαθμίδων των σχολείων του Δήμου Νίκαιας – Αγ. Ιωάννη Ρέντη και διοργανώνεται στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας του Δήμου να υποστηρίξει τη δημιουργία σχολικών κήπων στα σχολεία της περιοχής του.

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να την παρακολουθήσουν παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή ως την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 11 π.μ. ηλεκτρονικά στο σύνδεσμο: http://goo.gl/forms/QyNOx4K7YK

Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ