16-12-2015: ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

Εγκρίνεται η υλοποίηση σαραντατεσσάρων (44) προγραμμάτων Αγωγής Υγείας και Αγωγής Καταναλωτή των σχολείων της Δ.Ε.Πειραιά που υποβλήθηκαν για τη τρέχουσα σχολική χρονιά και συμπεριλαμβάνονται στη κατάσταση. Η ημερομηνία έναρξης και λήξης των προγραμμάτων, θα είναι η ημερομηνία που αναγράφεται στο πρακτικό του σχολείου. Η διάρκεια των Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας είναι 5 μήνες. Η ολοκλήρωσή τους θα γίνεται με την παρουσίαση-προβολή τους, στο τέλος της σχολικής χρονιάς σε τοπικό επίπεδο.
Αμέσως μετά την ολοκλήρωση των προγραμμάτων έκαστης σχολικής μονάδας, κατατίθενται τα παραδοτέα εκάστου προγράμματος στην Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας και ο Διευθυντής του Σχολείου ενημερώνει εγγράφως για την ολοκλήρωση ή μη των προγραμμάτων του σχολείου, σύμφωνα με το Σχέδιο Υποβολής Προγράμματος που είχε υποβληθεί στην αρχή του σχολικού έτους.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ.