3ο ΕΠΑ.Λ. ΠΕΙΡΑΙΑ

Στα πλαίσια του 3ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού, για τον έλεγχο του καπνίσματος πλήθος μαθητών έλαβαν συμμετοχή με τα έργα τους. Κατόπιν συνεδρίασης για την βράβευση των μαθητών, η κριτική επιτροπή αποφάσισε την απονομή του δεύτερου βραβείου στο 3ο ΕΠΑΛ Πειραιά με το έργο

«Το κέρδος του Καπνιστή»

Η απονομή των βραβείων θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 9.30 στην αίθουσα ΄Ζακλίν ντε Ρομιγύ΄ του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι),στα πλαίσια του 6ου Πανελλήνιου Συνεδρίου «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα», από την Α.Ε. Πρόεδρο Δημοκρατίας Κύριο Προκόπη Παυλόπουλο.

Για να δείτε τα έργα: www.smokefreegreece.gr