Ενημερωτική συνάντηση με θέμα
«Σήμα Αειφόρου Σχολείου και Δείκτες Αειφόρου Σχολείου»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά προτίθεται να διοργανώσει ενημερωτική συνάντηση σε συνεργασία με την Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρεία Aειφόρουμ, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την UNESCO, με θέμα: «Σήμα Αειφόρου Σχολείου και Δείκτες Αειφόρου Σχολείου».

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στο Ράλλειο Γενικό Λύκειο Θηλέων Πειραιά (Μπουμπουλίνας 26, Πειραιάς, τηλ. 2104117027) την  Τετάρτη 2 Μαρτίου 2016 και ώρες 12.00-14.00. Επειδή η υλοποίηση ενός προγράμματος αειφόρου σχολείου απαιτεί την εμπλοκή του συνόλου της σχολικής κοινότητας, προσκαλούνται κατά προτεραιότητα να συμμετάσχουν οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Πειραιά, καθώς και ένας εκπαιδευτικός από κάθε σχολική μονάδα που θα εκδηλώσει ενδιαφέρον.

Οι αιτήσεις κατατίθενται ηλεκτρονικά στο σύνδεσμο: http://goo.gl/forms/0UtLBRWf4k μέχρι τη Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016.