Επιμορφωτική συνάντηση Φιλαναγνωσίας
«Διαβάζοντας τον ποιητή Πάνο Κυπαρίσση»

lyk-ready-kyparissis-th

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά, δια της Υπευθύνου Πολιτιστικών Θεμάτων κ. Α. Γουρουντή, σε συνεργασία με τις σχολικές συμβούλους Φιλολόγων  κ. Χ. Κουμπάρου και κ. Μ. Νέζη, διοργανώνει Επιμορφωτική Συνάντηση Φιλαναγνωσίας «Διαβάζοντας τον ποιητή Πάνο Κυπαρίσση» - Α΄ Κρατικό Βραβείο Ποίησης την Τρίτη 15 Μαρτίου 2016 και ώρα 12.00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΓΕΛ Αγ. Ι. Ρέντη  (Αγ. Ι. Ρέντη 115).

Η συνάντηση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς που εκπονούν, κατά το τρέχον σχολικό έτος, πολιτιστικά προγράμματα φιλαναγνωσίας - θεάτρου - κινηματογράφου και τις παιδαγωγικές ομάδες αυτών.

Στην εκδήλωση θα προβληθεί και το ντοκυμαντέρ «Ο Βυζαντινός Καβάφης» σε σκηνοθεσία Πάνου Κυπαρίσση και Φάνη Δούσκου.