Επιμορφωτική ημερίδα για το Αειφόρο Σχολείο στο ΚΠΕ Δραπετσώνας

aeiforo-sxoleio2

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά (δια της Υπευθύνου ΠΕ) σε συνεργασία με το ΚΠΕ Δραπετσώνας και Τροιζήνας-Μεθάνων και τις Διευθύνσεις Α/θμιας εκπ/σης Α΄Αθήνας, Β΄Αθήνας, Δυτικής και Ανατολικής Αττικής και Β/θμιας εκπ/σης Β΄, Δ’ Αθήνας και Ανατολής Αττικής προγραμματίζει την υλοποίηση επιμορφωτικής ημερίδα διάρκειας 5 διδακτικών ωρών (4-9μ.μ.) με θέμα: «Το Αειφόρο σχολείο στην πράξη» στις 18 Απριλίου 2016 στο ΚΠΕ Δραπετσώνας (Αλ. Παναγούλη και Μονεμβασίας 1).
Το σεμινάριο απευθύνεται σε 75-80 εκπαιδευτικούς (10 από κάθε Δ/νση Εκπ/σης), η επιλογή των οποίων θα γίνει από τους υπεύθυνους Π.Ε των συνεργαζόμενων διευθύνσεων εκπαίδευσης. Με το πέρας του σεμιναρίου θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Υποβολή αιτήσεων στο σύνδεσμο: http://goo.gl/forms/rRqoDvj421 μέχρι 28 Μαρτίου 2016 στις 14.00 μ.μ.