1ο ΓΕΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

euroscola-banner

Η μαθήτρια του 1ου ΓΕΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ελένη Μπέλκα επιλέχθηκε ως μια από τους 24 μαθητές που θα εκπροσωπήσει την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Αττικής στην ημερίδα που θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 13η Μαΐου 2016, μετά  από συμμετοχή της στο γραπτό διαγωνισμό για το πρόγραμμα Euroscola. Υπεύθυνη καθηγήτρια Γλύπτη Μ.

ScienceParliament

To 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Κοινοβούλιο για την Επιστήμη, που θα γίνει στο Μάντσεστερ της Αγγλίας στις 22-27 Ιουλίου 2016.
Ως εκπρόσωπος του σχολείου μας με θέμα: «Ο «ενισχυμένος» άνθρωπος: η βελτιστοποίηση του ανθρώπου» επιλέχθηκε ο  Κοτσώνης Θεοφάνης. Υπεύθυνη καθηγήτρια Πλέσσα Μ.